Amazon Fire TV Stick, ev eğlencesi akış teknolojilerinin saflarına katılan yeni bir cihazdır. Fire Stick, en sevdiğiniz TV şovlarına, filmlere, abonelik hizmetlerine, müziğe, fotoğraflara ve oyunlara erişmenizi sağlayan TV’lerinizin HDMI bağlantı noktasına takılır.

Fire TV Stick nedir?

Alexa Voice Remote (1. nesil) ile en çok satan Fire TV Stick’imiz. Prime Video, BBC iPlayer, ITV Hub, Netflix ve daha fazlası dahil 10.000’den fazla uygulama, oyun ve Alexa becerisi. Silk ve Firefox gibi tarayıcılarla YouTube, Facebook ve Reddit gibi milyonlarca web sitesine erişin. Dahil olan Alexa Voice Remote (1. nesil) ile uygulamaları başlatın ve içeriği kontrol edin. “Netflix’i Başlat” veya “5 dakika ileri atla” demeniz yeterlidir ve Alexa yanıt verir. (Komutlar İngilizce) Ayrıca, müzik çalın, yerel restoranları arayın ve daha fazlasını yapın. Sadece sor. Netflix, Prime Video ve diğer üçüncü taraf uygulamalardan arama sonuçlarıyla izlemek istediğinizi kolayca bulun. Amazon Prime üyeleri, hiçbir ek ücret ödemeden binlerce film ve TV bölümü içeren Prime Video’ya sınırsız erişim elde eder. Artı, Prime üyeleri Discovery ve Eurosport Player gibi 50’den fazla premium kanal ekleyebilir. Kanallar bireysel abonelikler olarak mevcuttur, bu nedenle yalnızca istediğiniz TV kanalları için ödeme yaparsınız. Kaldığınız yerden devam edin. Fire TV Stick’inizi bir TV’nin HDMI bağlantı noktasına takın, Wi-Fi’ye bağlanın ve izlemeye devam edin.

Kutu açeriği

Nasıl Program kurabilirim?

Android cihaz kullananlar bilirler PlayStore Harici uygulama kurmak için Android işletim sistemi sizden izin ister Amazon Fire Stick Cihazınızda bir Android olduğu için öncelikle harici program kurulmasına izin vermelisiniz. Aşağıda cihazınızın ana ekranını görüyorsunuz.

Home Ekranı

Setting kısmına geliyoruz ve aşağıdaki gibi bir ekran açılıyor karşımıza. Buradan My Fire TV kısmına giriş yapıyoruz.

Ayarlar Menüsü

Aradığımız kısım aşağıda tıklayıp ON Durumuna getiriyoruz. Ben daha önce aktif etmiştim

Bilinmeyen bir kaynaktan Yüklenecek uygulamalara izin veriyoruz

Bu işlemeden sonrası çok kolay bir çok android programını kurabilirsiniz. Öncelikle Download programını kuralım bu uygulama AmazonUygulamalarında indirilebilir bir durumda onu yükleyelim ve açalım Aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız ve budan sonra kurmak istediğiniz programın URL Adresini kumanda ile yazıp GO butonuna basıyorsunuz yazdığınız adres geçerli ise indirmeye başlıyor ve indirme tamamlandığında kurmaya başlıyor. INSTALL e basmayı unutmayalım.

Amazon Fire Stick için Smart IPTV (siptv) Nasıl yüklerim?

Uygulama artık Amazon Apps mağazasında mevcut değildir. Downloader uygulamasına URL alanına girerek uygulamayı Fire TV cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Lütfen Donwloader uygulamasını açın ve aşğıdaki URL Yi URL kısmına girin.

https://siptv.app/howto/android/files/SmartIPTV.apk

Amazon Fire Stick sanal klavye ile giriş işlemini tamamladıktan sonra Go Butonuna tıkladıgınızda indirme işlemi ve kurulum başlayacaktır.

Önemli: Android cihazlarda smart iptv video (vod filmler) için harici bir playere gerek duyar yapmanız gereken Tek şey Amazon Tv nin kendi uygulama marketinden VLC indirmeniz. Filmleri açmaya başladığını göreceksiniz.

Amazon Fire Stick için IPTV Smarters Kurulumu

Aşağıdaki Url Adresini amazon fire stick için yüklediğimiz Downloader programınıza yazalım

http://firesticktricks.com/smarter

IPTV Smarters uygulaması indirilmeye başladı

INSTALL butonuna basıyoruz.

Burada DONE butonuna basıyoruz kurulum tamamlanıyor

Indirdigimiz dosyayı Amazon Stick cihazından silmek için Delete Butonuna basalım

Kurulum tamamlandı Amazon fire Stick Home kısmından uygulamaları görebilirsiniz.

Go Top